YouTube yardımıyla pazarlama alanında başarı sağlamak ve yeni müşteriler edinmek kolaydır, ancak doğru teknikler ve stratejiler ile birlikte olduğunda… İnternet dünyasının en gelişmiş ve en tanınmış video sistemi olan YouTube, birçok markanın reklam içeriklerini kitlelerle buluşturabileceği bir reklam platformu özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Firmalar uyguladıkları viral reklamlar sayesinde oldukça başarı sağlarken, YouTube’un bu kadar etkili olması da onun başarısını beraberinde getiriyor.

YouTube-Video-Marketing

YouTube’un zaman geçtikçe uygulamanın daha iyi koşullara ulaştığını ve 5K kalitesi ile desteklendiğinde standardının yükseldiği görüyoruz. Bu sisteme dayandırılmasının nedeni, internet dünyasının çok hızla değişmesi ve gelişmesi, ayrıca artan içerik yoğunluğundan dolayı pazarlamacıların da içerikleri yayına almadan önce daha incelikli olarak düşünmesinden kaynaklanıyor. Doğru adımlarla en iyi sonuçları görebilmek işleri oldukça kolaylaştırmaktadır.

youtube-pazarlama-video-seo

Peki, bu bahsettiğimiz doğru stratejiler ve 5K nedir?

  1. 8 saniye kuralı çok önemlidir. Çünkü video açıldığı andan itibaren 8 saniye içinde izlenilip izlenilmeyeceğine kadar verilir.
  2. Özneyi ilk saniyelerde izleyiciyle buluşturun. Özne insan yüzünden bir ürün tanıtımına, bir sese kadar her şey olabilmektedir. Video içeriğinin ne olduğunu bilen izleyici videoyu izlemeye devam edecektir.
  3. İzleyicilere sizin her daim müşteriniz olacağı hissiyatını yaratmanız gerekir. İzleyicilerde bir anlamda güven ve bilinirlik kazandırdığınızda sizi devamlı takip etme olasılıklarını çoğaltmış olursunuz.
  4. Kamera sanki bir insan, böyle düşünün. Videoda yer alan içeriğinizi potansiyel bir müşterinizle konuşur gibi paylaşmak izleyici ile etkileşim kurmaya yardımcı olur. Dolayısıyla doğallık kazanırsınız.
  5. Zamanlama önemli, unutmayın. Hazırlayacağınız videonun süresi ve temposunu iyi ayarlamak Youtube pazarlaması açısından belki de en önemli huşulardan birisidir. Sizi anlatın, grafik veya çizimlerinizi değil. Eylem çağırısı bulunmayı da kesinlikle unutmayın.

 

Kategoriler: SEO

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir