Sayfaları Birbirine Bağlama: Yazılarınızın içinde eğer diğer yazılara bir atıfta bulunuyorsak anahtar kelime üzerinden link vererek pagerank değeri sayfalarımız arasında paylaşılır. Örneğin SEO ile ilgili bir yazımızda başka bir SEO ile alakalı yazıya link vermemiz iyi olacaktır.

Diğer Sitelere Link Verin: Her yazınızda yazınızla ilgili rekabet içinde olmadığınız güçlü web sitelerine link verin. Özellikle google yüksek kalitedeki web sayfalarına link veren siteleri sever. Böylelikle arama sıralamalarında daha üst sıralara çıkabilirsiniz.

Site Haritası: Arama motorları için xml ya da html yapıda site haritası oluşturun. Arama motorlarının botlarının hızlı bir şekilde sitenizi indekslemesini sağlar. WordPress alt yapısı için Google XML Sitemap eklentisini önerebilirim.

Title etiketi: Sitenizde title etiketleri de h1 etiketleri gibi önemlidir. Sayfanızın başlığında yazan yazıyı gösterir. Title ve h1 aynı olursa o yazının gücü artar.

Meta Etiketleri: Sitedeki meta etiketlerini düzenlerken çok titiz çalışmalısınız. Hedef kitlenizi belirledikten sonra bu anahtar kelime ya da site açıklaması verileri oldukça önem taşır.

Kullanılan Resimler: Yazınızda kullanacağınız resimlerin dosya isimleri, alt ve title etiketleri mutlaka girilmeli. Genelde yazının başlığı kullanılmalıdır.

Hosting Firması: SEO da en önemli noktalardan biri de hosting firmanızın kaliteli ve hızı ile ilgilidir. Arama motorları yavaş tepki süresi olan web sitelerine öncelik tanımaz. O yüzden hızlı ve kaliteli hosting firmalarını tercih etmelisiniz.

Kategoriler: SEO

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir