Son zamanların en popüler işi diyebiliriz. İnternette arama motorlarında ilk sıralara yükselmek için ve hedef kitleye daha çabuk ulaşmak için kullanılan yöntemler diyebiliriz SEO için. (Search Engine Optimization)

Aşağıda değineceğim küçük hususlara dikkat edersek web sitemiz üst sıralara kendiliğinden taşınacaktır.

İyi içerik: Yazınızın içeriği okuyan kişileri çekmeli, anahtar kelimeyi sürekli tekrar etmek yerine eş anlamlılarını kullanmalı ya da benzer kelimeleri yazımızda kullanmalıyız.

Güncel İçerik: Yazılarınızın tamamını elinizde binlerce olsa dahi aynı günde yayınlamayın. Yazılarınızı sitenizi güncel tutacak şekilde günde 2-3 makale şeklinde planlayarak yayınlayın. Arama motorları güncel bilgileri sever.

h1 etiketi: h1 etiketi arama motoru için güçlü bir araçtır ancak kullanımında aşırıya kaçmamak gerekir. Her yazıda 1 h1 etiketi yeterlidir.

Anahtar kelimeler: Yazınızın içinde kullandığınız anahtar kelimeleri kalın ya da italik şeklinde düzenleyin. Sayfa adreslerinde ve görsellerde de anahtar kelimelerin geçmesini sağlayın.

Kod/Yazı Oranı: Sitenizin kodlaması oldukça basit olmalı ve yüklenme hızı yüksek olmalı. Bir kişi sitenizin kaynak kodlarına baktığında daha çok yazınızı görmeli, kodlar içinde boğulmamalı.

Uzun Yazılardan Kaçınılmalı: Yazılarınız eğer uzun ise sayfalara bölünmeli.

Frame kullanımından kaçınılmalı, imaj ve flash dosyalarının kullanımında aşırıya gidilmemeli.

Kategoriler: SEO

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir